برای خرید دستگاه جوش به چه نکاتی باید توجه کرد؟

آیا می‌دانید برای خرید بهترین دستگاه جوش به چه نکاتی باید توجه کرد؟ از جمله مواردی که برای خرید دستگاه جوش نیاز است به آن توجه داشته باشید نوع دستگاه جوش، آمپر خروجی دستگاه جوش یا اینورتر جوش و همچنین نوع جوشکاری و فلزی است که قرار است برای جوشکاری استفاده شود. اگر شما برای خرید دستگاه جوش نیاز به اطلاعات بیشتری دارید و نمی‌دانید چه دستگاهی مناسب کار شماست برای اطلاعات بیشتر در این مورد با صنایع جوش و برش الکتروجوش اصفهان (کرمانی)  همراه باشید.

راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش

دستگاه جوش و اینورتر جوش برای وصل کردن دائمی فلزاتی مثل آهن، آلومینیوم، چدن و دیگر فلزات کاربرد دارد. اکثر افرادی که قصد خرید دستگاه جوش را دارند به درستی نمی‌دانند چه دستگاه جوشی را خریداری کنند و نیاز به راهنمای خرید برای انتخاب بهترین دستگاه جوش دارند. ما در ادامه فاکتورهایی که باید برای خرید بهترین دستگاه جوش آنها را مد نظر داشته باشید را برای شما شرح خواهیم داد.

راهنمای خرید دستگاه جوش

هنگام خرید دستگاه جوش چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

قبل از انتخاب یک دستگاه جوش بهتر است موارد و نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید دستگاه جوشی مناسب نوع جوشکاری که قرار است انجام دهید خریداری نمایید. برای خرید دستگاه جوش توجه به نکات زیر می‌تواند به شما کمک شایانی کند.

توان خروجی یا آمپر دستگاه جوش مناسب با نوع جوشکاری

اولین موردی که در خرید دستگاه جوش بسیار مهم است آمپر و توان خروجی آن نسبت به نوع جوشکاری است که می‌خواهید انجام دهید. دستگاه‌های جوش از 200 آمپر تا 550 آمپر توان خروجی دارند که بستگی به نوع کاری که انجام می‌دهید دستگاه جوش مناسب را خریداری نمایید.

نوع دستگاه جوش یا اینورتر جوش

دستگاه‌های ترانس جوش، اینورتر جوش، میگ مگ و تیگ جوش نوع استفاده متفاوتی دارند. برای اتصال و جوش هر فلز باید دستگاه جوش متناسب با آن انتخاب شود. به طور مثال برای جوش آلومینیوم می‌توان از دستگاه جوش تیگ (Tig) از نوع AC استفاده کرد.

میزان حجم جوشکاری

میزان حجم جوشکاری نیز در خرید دستگاه جوش بسیار مهم است. حجم کار با دستگاه‌های جوشی که برای مصرف شخصی و منازل استفاده می‌شود در مقایسه با شخصی که شغل آن جوشکاری است و مدام در حال استفاده از ترانس جوش است بسیار متفاوت است. هر چقدر میزان استفاده از دستگاه جوش بیشتر باشد باید دستگاهی که خریداری می‌کنید دارای قدرت و استقامت بیشتری باشد.

برای خرید دستگاه جوش چه نکاتی مهم است

تک‌فاز یا سه‌فاز بودن دستگاه

دستگاه‌های جوش یا تک‌فاز هستند و یا سه فاز که این بستگی به نوع دستگاه جوش دارد. معمولاً برای دستگاه‌های جوش خانگی از برق تک‌فاز و برای جوشکاری صنعتی با آمپر بالا از برق سه فاز استفاده می‌شود.

چرخه کار دستگاه جوش

چرخه کار دستگاه جوش به مقدار زمانی که می‌توان به صورت پیوسته با آن جوشکاری کرد و هنوز دستگاه سرد نشده گفته می‌شود. هر چقدر این مدت زمان یا چرخه کار بیشتر باشد شما زمان بیشتری می‌توانید جوشکاری کنید. اگر شما مدت زمان طولانی با دستگاه جوشکاری می‌کنید حتماً دستگاهی انتخاب کنید تا چرخه کاری بالایی داشته باشد.

لوازم و تجهیزات جانبی دستگاه جوش

برخی از شرکت‌های تولید کننده دستگاه جوش علاوه بر دستگاه لوازم جانبی دستگاه مثل کیف دستگاه، ماسک جوشکاری را نیز همراه با دستگاه ارائه می‌دهند که این یکی از ویژگی‌های خوب یک شرکت تولید کننده دستگاه جوش می‌باشد.

قیمت مناسب دستگاه جوش یا اینورتر جوشکاری

داشتن قیمت مناسب دستگاه جوش یا اینورتر جوشکاری متناسب با توان خروجی و کیفیت دستگاه یکی از نکاتی است که باید حین خرید دستگاه جوش به آن توجه داشته باشید.

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه جوش و اینورتر جوش

داشتن گارانتی و خدمات‌پس‌ازفروش دستگاه جوش یکی از مزیت‌های یک دستگاه جوش می‌باشد. صنایع جوش و برش الکتروجوش اصفهان (کرمانی) یکی از بهترین تولید کنندگان دستگاه جوش در ایران است که کلیه دستگاه‌های ترانس جوش و اینورترهای جوش این شرکت دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می‌باشد.

     نکات مهم خرید دستگاه جوش  

کدام دستگاه جوش اینورتر بهتر است؟

خیلی از افراد هنگام خرید دستگاه جوش از فروشنده سؤال دارند که کدام دستگاه جوش اینورتر بهتر است؟ در پاسخ به چنین سؤالی می‌توان گفت برای خرید بهتر دستگاه جوش اینورتر باید در وهله اول باید نوع کاربرد آن مشخص شود و در نظر بگیرید قرار است چه نوع جوشکاری با آن انجام شود. به طور مثال جوشکاری برای مصارف خانگی با صنعتی بسیار متفاوت است و برای هر نوع باید دستگاه جوشی مناسب با آن انتخاب شود. مورد دوم مقدار حجم جوشکاری است که قرار است با این دستگاه انجام شود برای جوشکاری زیاد بهتر است اینورتر جوشی استفاده شود که دارای توان و مقاومت بالایی است.

راهنمای خرید بهترین دستگاه جوش خانگی

خیلی از افراد برای مصارف خانگی و حتی صنعتی سبک نیازمند یک راهنمای خرید خوب برای دستگاه جوش خانگی هستند. از دستگاه جوش خانگی برای زدن خال جوش و یا جوشکاری انواع فلزات در حجم کم می‌توان استفاده کرد. دستگاه‌های جوش خانگی برای جوشکاری از الکترودهای 2/5 و درنهایت 3 استفاده می‌کنند. در ادامه چند دستگاه جوش که برای مصرف خانگی مناسب را به شما معرفی خواهیم کرد:

دستگاه جوش برای جوشکاری اسکلت فلزی

دستگاه جوشی که برای جوشکاری اسکلت فلزی استفاده می‌شود بستگی به میزان حجم کار جوشکاری دارد. برای جوشکاری اسکلت فلزی دستگاه‌های جوشی که آمپر آنها بین 250 تا 500 هستند بسیار مناسب هستند و الکترودی که برای این کار استفاده می‌شود الکترود 3/5 مناسب می‌باشند.

در پایان

در این مقاله در مورد اینکه برای خرید دستگاه جوش به چه نکاتی باید توجه کرد صحبت شد. همان‌طور که اشاره شد نوع مصرف و انتظاری که از یک دستگاه جوش دارید در انتخاب آن بسیار مهم است. چنانچه هنوز برای خرید دستگاه جوش نیاز به راهنمایی دارید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید با مشاوران فروش ما در صنایع جوش و برش الکتروجوش اصفهان (کرمانی) تماس حاصل فرمایید.

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید