چه دستگاه جوشی خوب است؟

برای جوشکاری چه دستگاه جوشی خوب است؟ یکی از معیارهایی که برای انتخاب دستگاه جوش مهم است نوع کاربرد و استفاده‌ای است که برای جوشکاری از آن انتظار می‌رود. نوع دستگاهی که برای جوشکاری خانگی استفاده می‌شود با جوشکاری اسکلت فلزی و صنعتی بسیار متفاوت است. ما در این مقاله در مورد اینکه یک دستگاه جوش خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد صحبت کرده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با صنایع جوش و برش الکتروجوش اصفهان (کرمانی) همراه باشید.

ویژگی‌های یک دستگاه جوش خوب

قبل از خرید یک دستگاه جوش باید از نحوه عملکرد و امکانات آن اطلاع کافی داشته باشید یک دستگاه جوش خوب باید دارای یک سری ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی باشد که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد.

داشتن چرخه کاری بالا دستگاه جوش

چرخه کاری دستگاه جوش همان مدت زمان کارکرد مداوم دستگاه جوش است. افرادی که شغل جوشکاری دارند باید نسبت به مدت زمان جوشکاری خود دستگاه جوشی را استفاده کنند که متناسب با چرخه کاری خود باشد. در جوشکاری اسکلت‌های فلزی و جوشکاری‌های صنعتی که مدت زمان زیادی نیاز به جوشکاری مداوم دارد چرخه کاری دستگاه جوش بسیار مهم است.

اما برای جوشکاری خانگی که مدت زمان پایینی برای جوشکاری مداوم نیاز است چرخه کاری پایین هم مناسب است. مثلاً اگر شما 20 دقیقه جوشکاری پیوسته انجام می‌دهید دستگاه جوش شما نیز باید 20 دقیقه خاموش باشد تا به آن فشار وارد نشود.

بهترین دستگاه جوش

امکانات نمایشگر دیجیتال دستگاه جوش

اینورترها و دستگاه‌های ترانس جوش دارای یک نمایشگر برای نشان دادن و تنظیم کردن دستگاه جوش می‌باشند. برای تنظیم کردن میزان آمپر و ولتاژ و همچنین تغییر دادن حالت جوشکاری به میگ مگ و جوش تیگ استفاده می‌شود.

داشتن قابلیت چند کاره بودن دستگاه جوش

اکثر دستگاه‌های جوش اینورتر تیگ قابلیت جوشکاری با الکترود MMA را دارند و برای جوشکاری الکترود می‌توان با عوض کردن تورچ به کابل و انبر این کار را انجام داد. از دیگر امکانات در برخی از دستگاه‌های جوش اینورتر می‌توان به داشتن امکانات جوشکاری تیگ خراشه ای اشاره کرد. برخی از اینورترها مجهز به سه نوع جوشکاری تیگ، میگ مگ و MMA هستند.

داشتن لوازم جانبی جوشکاری دستگاه جوش

لوازم جانبی جوش یکی از ملزومات یک دستگاه جوش است و بدون آنها جوشکاری غیر قابل انجام است. بعضی از شرکت‌های تولید کننده دستگاه جوش در کنار دستگاه لوازم جانبی آن مانند انبر اتصال، گرمکن، تورچ، مانومتر و دیگر لوازم را قرار می‌دهند.

ویژگی‌های یک دستگاه جوش خوب

ژنراتور یا موتور جوش چیست؟

ژنراتور جوش دستگاهی است از ترکیب موتور برق یا ژنراتور برق با دستگاه جوش یا اینورتر جوشکاری طراحی و تولید شده است که در مواقعی که در برق شهری یا برق سه فاز در دسترس نمی‌باشد می‌توان از ژنراتور جوش استفاده که یا با سوخت بنزین یا با گازوئیل راه اندازی می‌شود و موتور برق یا ژنراتور، برق مصرفی اینورتر را تولید می‌کند و اینورتر کار تولید برق مورد نیاز برای جوشکاری را فراهم می‌کند.

بهترین دستگاه جوش خانگی صنایع جوش و برش الکتروجوش اصفهان (کرمانی)

معمولاً برای مصارف خانگی به دلیل استفاده کم از دستگاه در جوشکاری از دستگاه‌های جوش با قدرت و آمپر خروجی پایین استفاده می‌شود و نیازی به خرید دستگاه جوش با آمپر بالا نیست. قیمت دستگاه‌های جوش خانگی در مقایسه با دستگاه‌های جوشی که برای صنعت استفاده می‌شود ارزان‌تر است. پیشنهاد ما به شما برای مصارف خانگی دستگاه جوش زیر می‌باشد.

بهترین دستگاه جوش خانگی

بهترین دستگاه جوش co2 (میگ) چیست؟

دستگاه‌های جوش co2 با به‌کارگیری گاز دی‌اکسیدکربن گرمایی تولید می‌کند که از آن برای برای ذوب کردن فلزات و اتصال آنها استفاده می‌شود. این نوع جوشکاری برای اتصال انواع فلزات ضخیم و نازک کاربرد دارد و به همین علت در جوشکاری صنعتی کاربرد زیادی دارد. داشتن کیفیت وسرعت جوش بالای دستگاه جوش co2 یکی از رموز داشتن یک جوشکاری حرفه‌ای است که ما در ادامه به معرفی لیستی از بهترین دستگاه‌های جوش co2 یا میگ پرداخته‌ایم:

جوشکاری اسکلت فلزی یکی از انواع جوشکاری است که نیازمند جریان خروجی بالایی است. دستگاه جوش مناسب اسکلت فلزی باید دارای حداقل 250 آمپر خروجی باشد. در جوشکاری اسکلت فلزی بستگی به میزان استفاده از انواع دستگاه جوش ترانسی و دستگاه جوش اینورتر استفاده می‌شود. در زیر لیستی از دستگاه‌های جوش مناسب اسکلت فلزی را برای شما معرفی کرده‌ایم:

پرفروش‌ترین اینورتر جوشکاری

اینورترهای جوشکاری در مدل‌های مختلفی هستند که هر کدام کاربردهای مختلفی دارند. اینورترهای میگ، مگ و زیر پودری برای جوشکاری فلزات مختلف با مقدار ضخامت متفاوت تولید شده‌اند. مورد دیگر مقدار آمپر خروجی دستگاه است که برای مصارف خانگی تا صنعتی کاربرد دارد. اما اکثر پرفروش‌ترین اینورترهای جوشکاری شامل اینورترهای نیمه صنعتی (خانگی) و صنعتی می‌باشد.

سخن پایانی

در این مقاله درباره اینکه چه دستگاه جوشی خوب است و اینکه باید چه مواردی را برای انتخاب آن در نظر بگیریم صحبت کردیم.اگر قصد خرید دستگاه جوش دارید برای راهنمایی بیشتر در این مورد می‌توانید با مشاورین فروش ما در صنایع جوش و برش الکتروجوش اصفهان (کرمانی) تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید