اینورتر جوشکاری چیست؟

اینورتر جوشکاری چیست؟ چه فرقی با دستگاه جوش ترانسی دارد؟ دستگاه جوش اینورتر نوعی از دستگاه جوش است که در مقایسه با دستگاه‌های جوش ترانسی دارای امکانات و آپشن‌های بیشتری است و منبع تغذیه این دستگاه جوش می‌تواند ولتاژ خروجی بالایی برای انواع جوشکاری ایجاد کند. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد این نوع دستگاه جوش و همچنین کارایی این دستگاه جوش با شرکت صنعتی الکتروجوش اصفهان همراه باشید.

جوشکاری با دستگاه جوش اینورتر

در تکنولوژی جوشکاری با دستگاه جوش اینورتر از برق تک‌فاز و سه‌فاز برای اتصال و جوش دادن فلزات استفاده می‌شود. در دستگاه جوش اینورتر جریان برق AC یا همان برق 220 ولت به وسیله سوئیچ به برق DC تبدیل می‌شود که این باعث ایجاد یک جریان برق پیوسته در دستگاه خواهد شد.

در جوشکاری اینورتر قوس الکتریکی ثابت و پایدار است و این باعث بیشتر شدن قدرت و ظرافت در جوشکاری خواهد شد. دستگاه‌های اینورتر برای جوشکاری‌هایی که نیاز به ولتاژ خروجی بالایی دارند مخصوصاً در جوشکاری‌های صنعتی بسیار مناسب است.

جوشکاری با دستگاه جوش اینورتر

بهترین دستگاه جوش اینورتر چیست؟

دستگاه جوش اینورتر باید دارای ویژگی‌هایی باشد که بتوان بر اساس آن قابلیت و مزایای آن را بتوان بررسی کرد. در ادامه مشخصات بهترین دستگاه جوش اینورتر را خواهیم گفت.

داشتن تنوع ولتاژ خروجی دستگاه جوش اینورتر برای انواع جوشکاری

دستگاه‌های جوش اینورتر دارای ولتاژ خروجی مختلف برای انجام جوشکاری‌های خانگی(نیمه صنعتی) و صنعتی می‌باشد.شما برای هر نوع جوشکاری با فلزات مختلف می‌توانید از این دستگاه‌های جوش استفاده کنید.

مناسب بودن قیمت دستگاه جوش اینورتر

دستگاه‌های جوش اینورتر با دارا بودن قابلیت‌های زیاد و امکانات برای جوشکاری آسان دارای قیمت بسیار مناسب می‌باشد. قیمت دستگاه جوش اینورتر بستگی به میزان ولتاژ خروجی و تجهیزات آن متغیر است.

قیمت مناسب دستگاه جوش

مزایای اینورتر جوشکاری اینورتر نسبت به دستگاه ترانس جوش

اینورتر جوشکاری دارای مزایایی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

داشتن وزن پایین و ابعاد کوچک دستگاه جوش اینورتر

دستگاه اینورتر جوش به علت به‌کارگیری تبدیل کننده‌های بسیار کم وزن و کم‌حجم‌تر باعث شده تا این دستگاه نسبت به دستگاه‌های جوش ترانسی وزن بسیار پایین‌تری داشته باشد و بتوان به راحتی آن را جا به جا نمود. اما در دستگاه‌های جوش ترانسی به دلیل استفاده از ترانس حجیم و بزرگ در جوشکاری وزن بیشتری داشته و حمل آن نیز سخت‌تر است.

امکان تنظیم کردن جریان خروجی منظم در دستگاه جوش اینورتر

دستگاه‌های جوش اینورتر قابلیت این را دارند که بتوان جریان خروجی آن را بر حسب نوع جوشکاری به طور منظم و ثابت با نوع فلز و جوشکاری تنظیم کرد. علاوه بر آن این دستگاه جوش می‌تواند به خوبی در برابر نویزها و اختلالات جریان برق مقاومت کند که نتیجه آن داشتن یک جوشکاری با سرعت تر و تمیزتر می‌باشد. از دیگر مزایای جوشکاری اینورتر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه تعمیر و نگهداری کمتر در دستگاه‌های جوش اینورتر
  • امکان استفاده از نمایشگرهای پیشرفته برای کارایی‌های مختلف
  • قابلیت استفاده هم‌زمان از چند تکنولوژی جوش در یک دستگاه جوش

مزایای اینورتر جوشکاری اینورتر

معایب جوشکاری اینورتر

جوشکاری اینورتر یکی از روش‌های جوشکاری است که می‌توان گفت تقریباً هیچ معایبی ندارد و یکی از بهترین روش‌های جوشکاری برای اتصال فلزات می‌باشد.

تفاوت دستگاه جوش اینورتر با رکتیفایر

دستگاه‌های جوش اینورتر باعث تبدیل ولتاژ پیوسته برق شهری به برق مستقیم می‌شود. این دستگاه قادر است موج‌های الکتریکی حالت مربعی مانند را ایجاد کند. اینورترهایی جوش هم تک‌فاز و هم سه‌فاز می‌باشند که بستگی به نوع جوشکاری از آنها استفاده می‌شود. دستگاه‌های اینورتر جوش برای جوشکاری‌های صنعتی سبک مناسب می‌باشند.

دستگاه‌های جوش رکتیفایر بیشتر برای جوشکاری‌های سنگین صنعتی استفاده می‌شود. این دستگاه‌های جوش از دو جزء ترانس و اینورتر تشکیل شده است و به همین علت در گروه دستگاه‌های جوش بزرگ می‌باشند. جریان ورودی رکتیفایرها نسبت به دستگاه‌های اینورتر بسیار بیشتر بوده و گاهی این باعث بالا و پایین شدن جریان برق خواهد شد.

تفاوت دستگاه جوش اینورتر با رکتیفایر

تفاوت ساختار ترانس جوش و اینورتر جوش

یکی از تفاوت‌های دستگاه جوش ترانسی با اینورتر جوش در ایجاد جریان خروجی DC است. در دستگاه‌های ترانسی برای ایجاد جریان DC ابتدا به وسیله یک ترانسفورماتور شدت ولتاژ بالای برق AC به ولتاژ پایین تبدیل می‌شد. بعد از این مرحله ولتاژ تولید شده توسط رکتیفایر به جریان برق DC مبدل می‌شد که در دستگاه‌های جوش اینورتر در یک مرحله برق AC توسط رکتیفایر به جریان DC مبدل می‌شود و قادر است فرکانسی مابین ۱۰ الی ۲۰ هزار تولید کند.

دستگاه جوش اینورتر نسبت به نوع ترانسی آن وزن کمتری داشته و جوشکاری با آن راحت‌تر و با کیفیت بهتری است. دستگاه‌های جوش اینورتر دارای استحکام بیشتری نسبت به نوع ترانسی آن هستند و می‌توان برای جوشکاری از الکترودهای مختلف استفاده کرد.

پرفروش‌ترین اینورتر جوشکاری چیست؟

دستگاه‌های جوش اینورتر به علت داشتن ویژگی‌های خوب و راحتی استفاده در جوشکاری امروزه طرف‌داران زیادی داشته که ما در زیر لیست بهترین و پرفروش‌ترین دستگاه‌های اینورتر را نام خواهیم برد:

دستگاه جوش اینورتر 200ED

دستگاه جوش اینورتر 250ED

دستگاه جوش اینورتر تک فاز / دوفاز هوشمند 315ED

دستگاه جوش اینورتر 500ED

در پایان

در این مقاله در مورد اینکه اینورتر جوشکاری چیست صحبت کردیم. همچنین مزایا و معایب جوشکاری با اینورتر جوش را برای شما شرح دادیم. شما برای خرید انواع دستگاه‌های جوش ترانسی، اینورتر جوش و همچنین دستگاه‌های برش می‌توانید با مشاورین فروش ما در شرکت صنعتی الکتروجوش اصفهان تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید